| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| พิมพ์ | เครื่องขึ้นรูปม้วนกระเบื้องไดรฟ์โซ่ |
|---|---|
| ความหนา | 0.3-0.6mm |
| ความกว้าง | 1250mm |
| การรับประกัน | 1 ปี |
| มิติ | 6.7*1.6*1.3ม |
| ประเภทวัสดุ | PPGI/GI |
|---|---|
| ความหนาของวัสดุ | 0.8-1มม |
| สถานีลูกกลิ้ง | 18 สถานี |
| วัสดุลูกกลิ้งและเพลา | การชุบและชุบเหล็ก 45# |
| เส้นผ่านศูนย์กลางของเพลา | Φ70mm |
| type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| usage | roof |
| thickness | 0.3-0.6mm |
| warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing Sheet Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| material width | 1250mm |
| thicknes | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| พิมพ์ | เครื่องขึ้นรูปม้วน |
|---|---|
| วัสดุ | PPGI GI |
| ความกว้าง | 1000mm |
| ความหนา | 0.3-0.6mm |
| เวลาชีวิต | มากกว่า 10 ปี |
| พิมพ์ | เครื่องขึ้นรูปม้วนสองชั้น |
|---|---|
| การใช้งาน | หลังคา |
| วัสดุ | PPGi GI |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| สีเครื่อง | สีน้ำเงิน |
|---|---|
| ความกว้างของวัสดุ | สังกะสี 1500 มม |
| ชนิดของเครื่อง | เครื่องขึ้นรูปชั้นดาดฟ้า |
| สไตล์เครื่อง | สไตล์เยอรมนี |
| กี่ลูกกลิ้ง | 28 ลูกกลิ้ง |
| สี | สีน้ำเงิน |
|---|---|
| ประเภท | อัตโนมัติ |
| ระบบควบคุม | การควบคุม PLC |
| วิธีการตัด | ตัดไฮดรอลิก |
| ความเร็วในการทำงาน | 8-10m / นาที |